ЗАПАМ′ЯТАЙ! Ялинка-перш за все дерево, а вже потім новорічний атрибут!

Проблема вирубки дерев та зелених насаджень не втрачає актуальності ніколи. Так вже традиційно склалося, що головним атрибутом Нового Року була і залишається ялинка. Кожного року напередодні новорічних та різдвяних свят вирубуються неймовірно великі площі ялин та сосон по всій країні. Не винятком є і цей рік.
Тому, з метою попередження проведення самовільних рубок,безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового 2019 року, притягнення до відповідальності винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок, Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області посилюються заходи державного нагляду під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період.
Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 гривень до 170 гривень і на посадових осіб від 119 гривень до 204 гривень. Крім того, попереджаємо, що за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно зі статтею 88-1 Кодексу України та тягне за собою накладення штрафу
від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами. За аналогічне порушення в межах природно-заповідного фонду, сума накладеного штрафу складає 1700-3655 грн.
Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області ПОПЕРЕДЖАЄ громадян, керівників лісогосподарських підприємств, лісокористувачів, власників хвойних розплідників, голів органів місцевого самоврядування про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень. Розумною та правильною альтернативою буде використання в новорічні та різдвяні свята штучної ялинки. Це збереже не лише дерева, але і заощадить ваші кошти!