До уваги мисливців

Шановні мисливці!

 Ввечері  11 серпня 2018 року мисливці почнуть сезон полювання на пернатих.

Плювання дозволено на норця великого, качок, лиску, куликів, голубів, перепілку.

Установити, що днями полювання на пернату дичину є: субота, неділя та середа. Видача відстрільних карток проводиться при наявності картки обліку добутої дичини на сезон полювання 2018 – 2019 років та сплаті членських внесків за 2018 рік.

Варто пам’ятати, що в ліси та поля на полювання можуть вийти в межах визначених для цього мисливських угідь громадяни України, які досягли 18-річного віку або іноземці, які одержали дозвіл на добування мисливських тварин.

Згідно із Законом України “Про мисливське господарство та полювання”, до полювання прирівнюється перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з:

 • будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями
  добування звірів і птахів,
 • собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами,
 • продукцією полювання (крім випадків регулювання чисельності диких тварин, польових випробувань і змагань мисливських собак (не нижче обласного рівня);
 • перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.

Мисливцям варто пам’ятати, що під час полювання обов’язково потрібно мати всі необхідні документи та пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Серед цих документів:

 • посвідчення мисливця;
 • щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
 • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
 • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
 • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Варто зазначитит, що ст. 85-1 КУпАП передбачає значні штрафи; змінено такси на відшкодування завданих збитків унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання.

Тож, вирушаючи на незаконне полювання, потрібно замислитись: чи варто це робити? Головне завдання мисливців – збереження тваринного світу та фауни для наступних поколінь.