ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РИБИ

З початку квітня на території Дніпропетровської області діє нерестова заборона вилову риби, біоресурсів та раків. Забороняється здійснення будь-якого способу вилову риби, що перевищує дозволену добову норму вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства — штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400–6800 грн або позбавлення волі на термін до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1209 від 21.11.2011 року, встановлено суми в грн: судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, короп – 306 грн, білий амур, товстолобик – 255 грн, плоскирка, синець – 85 грн, карась, окунь і верховодка – 17 грн, лящ – 170, линь – 119 грн, краснопірка – 68 грн, подуст – 34 грн. Забороняється пересування плавзасобів у заборонених зонах і на нерестових ділянках, будь-яке перебування громадян, крім суден уповноважених органів які здійснюють охорону водних живих біоресурсів.

Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання і відтворення водних біоресурсів під час заборони на лов риби та інших водних живих ресурсів на акваторії р. Дніпро складено 1 адміністративний протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та накладено штраф на суму 51 грн.

Також, за реалізацію водних живих ресурсів без відповідних документів, держінспекторами складено 1 адміністративний протокол за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу), матеріали направлено до органів суду.

Водночас зазначимо, що дотримуючись Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна в світлий час доби з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ.