ПЕРВОЦВІТ ТРИВАЄ

Весна та сонце спричиняють появу не лише первоцвітів, а й збільшення кількості любителів прогулянок на свіжому повітрі. Зловити порушників в лісі практично неможливо зате їх легко знайти на вулицях, в підземних переходах, на ринках. Так в рамках проведення операції «Першоцвіт» 2018 Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області за участю представників Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради та журналістами «11 каналу» було виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності реалізаторів ранньоквітучих об’єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України та зокрема до Червоної книги Дніпропетровської області, а саме: проліски сибірської.

Так, держінспекторами складено 4 адміністративних протоколи за ч. 2 ст. 88-1 КУпАП – порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, матеріали направлено до органів суду.

Також, на території Дніпропетровської області зустрічаються: цибуля ведмежа (черемша), шафран Гейфеля (крокус) та інш.. Ціна за один букет квітів становить від 5 до 20 гривень, а збитки завдані природі вимірюються в тисячах. Мало хто знає, що поза законом не тільки торгівля Червонокнижними рослинами, а також збір, перевезення та придбання рослин.

Отже, якщо зустрінете всі ці напрочуд гарні первоцвіти, пригадайте, що всі вони є рідкісними і дуже вразливими. Залишайте, будь ласка, це диво природи для самої природи та інших поколінь!