Операцію первоцвіт 2018 розпочато!

Відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України» та на виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 16.02.2018 року № 28 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу», Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області розпочато проведення операції «Первоцвіт».

Згідно наказу Держекоінспекції у Дніпропетровській області № 92-П від 21.02.2018 року, буде проведено комплексні рейдові перевірки пунктів реалізації, а також можливих неорганізованих та стихійних місць продажу рослин занесених до Червоної книги України, які триватимуть до 24.05.2018 року.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч. 1 ст. 88-1 КУпАП – порушення  правил  порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу). Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Також, Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області надано на погодження з ГУ НП України в Дніпропетровській області План проведення заходів щодо оперативного реагування на порушення природоохоронного законодавства під час використання об’єктів рослинного світу в тому числі, занесених до Червоної книги України, та направлено листа до Дніпропетровської обласної державної адміністрації із проханням посприяти у вирішені питання щодо надання розпорядження про заборону торгівлі на ринках Дніпропетровської області та поза їх межами ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі, занесених  до Червоної книги України.