15 ТРАВНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ КЛІМАТУ!

Всесвітній День захисту клімату відзначається щорічно в усьому світі 15 травня. Мета свята – звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Вперше це явище обговорювалося на світовому рівні в 1992 році на так званому Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову Конвенцію ООН щодо зміни клімату про зміну кліматуЦя угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

Середня температура поверхні планети зросла близько 1,0 градуса Цельсія, порівняно з кінцем 19-го століття. Така зміна  обумовлена збільшенням двоокису вуглецю та інших антропогенних викидів в атмосферу.

Сучасна наука не дає точних відповідей щодо можливості і термінів настання різких і катастрофічних змін клімату в разі подальшого підвищення температури. Однак своєчасна і активна діяльність з пом’якшення наслідків зміни клімату,  істотно знизить витрати, пов’язані з процесом адаптації.